PETZL

Rodina PETZL vo Francúzsku v 70. rokoch založila firmu, ktorej poslaním sa stalo vytvárať jednoduché, účinné a inteligentné riešenia pre ľudí nadšených vertikalitou a skúmaním neznámeho. Vernosť tomuto poslaniu sa prejavuje vo všetkých výrobkoch, vybaveniach a odborných textoch.

V posledných rokoch zaznamenáva činnosť tejto firmy rýchle a podstatné zmeny. Objavujú a rozvíjajú sa športové aktivity donedávna takmer neznáme. Dochádza ku špecializácii jednotlivých odvetví ako horolezectvo vo voľnom teréne, horolezectvo na umelých stenách, horolezectvo veľkých stien a bouldering. Veľký rozmach zaznamenáva tiež napríklad zimné horolezectvo a ďalšie. Petzl navrhuje nové techniky, vytvára tréningové pomôcky, snaží sa hlavne upozorňovať na všadeprítomné riziko. Spoločnosť disponuje taktiež množstvom patentov a certifikátov kvality výroby.

Čelovka by nemala chýbať vo výbave žiadneho bežca. Vždy, keď sa tvoja turistika alebo beh prehupne do večernej časti bez denného svetla, alebo obľubuješ nočné behy, čelovka ti jednoducho nesmie chýbať. Zabezpeč si preto aj ty dostatočné osvetlenie pri všetkých svojich nočných bežeckých aktivitách.

Kompletný sortiment čeloviek značky PETZL nájdeš u nás v Ready2Run.